Gotowa lekcja ‘How to make toast’

Praca w grupie jest nieodzownym elementem pracy każdego z nas. Codziennie właściwie przychodzi nam stawić czoła współpracy z innymi, wymianie poglądów, robieniu sugestii, negocjowaniu, wspólnemu planowaniu… Lista jest długa!

Panuje przekonanie, że praca w grupie to zadanie trudne. Nawet sama w akapicie wyżej napisałam, że wszystkie jej aspekty to coś, czemu musimy stawić czoła, czyli coś wymagającego wysiłku. Czy tak jest w istocie? Prelegent poniższego wystąpienia prezentuje zdanie zgoła odmienne!

TED Talk How to make toast zastosowałam na zajęciach kilkakrotnie i za każdym razem wzbudził on w kursantach duże zainteresowanie. Na początku oczywiście proszę ich, żeby narysowali, jak robi się tosty. Jest to element zaskoczenia, bo niecodziennie jest się proszonym o zaprezentowanie swoich talentów artystycznych w tak pozornie banalnym temacie 😀 Następnie wykonujemy ćwiczenia z handoutu, do którego link znajduje się poniżej. Dopiero oglądając prezentację uczniowie dowiadują się, dlaczego zostali poproszeni o wykonanie rysunków oraz jak to się ma co spotkań, pracy w zespole i strategii planowania.

Link do TED Talk: klik

How to make toast – Student’s Worksheet

How to make toast – Teacher’s Notes

 

Only registered users can comment.

  1. Kasiu, “niechcący” trafiłam na Twoją stronę a jestem germanistką☺ Thank you for ideas!!! Wspaniałe pomysły, piękne pomysły!!!

    1. Dziękuję! Bardzo miło mi to czytać! 🙂
      Wiele pomysłów w moich wpisach jest uniwersalnych dla każdego języka. Poklikaj, na pewno znajdziesz coś, co uda się na zajęcia z niemieckiego przemycić 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.